Pages Menu
Categories Menu
Jaki pojazd można zutylizować?

Jaki pojazd można zutylizować?

Firmy zajmujące się utylizacją aut najczęściej rozkładają samochody, ale nie jest to jedyny środek transportu, który można do takiego usługodawcy oddać. Z technicznego punktu widzenia nie ma dużej różnicy pomiędzy samochodem, a autobusem czy motocyklem. Wszystkie te pojazdy można zutylizować przy użyciu podobnych technik i narzędzi. Innymi słowy, niezależnie od tego jaki masz pojazd, możesz się go pozbyć przy pomocy firmy zajmującej się utylizacją pojazdów. W dodatku w większości wypadków odbiorca pojazdu przetransportuje obiekt na własny koszt. Możesz zgłosić zarówno auto osobowe, dostawcze, jak i wspomniane autobus i motocykl. Za każdym razem procedura będzie wygląda podobnie.

To samo dotyczy stopnia w jakim zniszczony jest pojazd. Jeśli auto po prostu się zestarzało, możesz je oddać. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zgłosić też pojazd, który uległ wypadkowi. Pracownicy firmy i tak „wyciągną” z pojazdu wszystkie części, które można powtórnie wykorzystać. Niejednokrotnie udaje się odzyskać blisko 90% elementów samochodu. Oczywiście mowa nie tylko o całych podzespołach, ale również o samych materiałach, które można następnie przetopić i stworzyć nowe produkty.

Jedynym wymogiem, który musisz spełnić, by oddać pojazd do utylizacji jest posiadanie odpowiedniej dokumentacji, a także dokumentów potwierdzających Twoją tożsamość. Pamiętaj, ze w przypadku współwłaścicielstwa konieczna jest zgoda innych właścicieli na to, by auto mogło być poddane recyklingowi.