Pages Menu
Categories Menu
Sprawdź ceny zanim oddasz auto

Sprawdź ceny zanim oddasz auto

Czy wiesz, że na całkowicie zniszczonym samochodzie może jeszcze zarobić? Nieważne czy Twój samochód jeszcze jeździ, ale jest już wysłużony czy też został zgnieciony w wypadku tak, że nie sposób rozpoznać modelu auta. W obu wypadkach możesz oddać pojazd do recyklingu i w ten sposób otrzymać za niego okrągłą sumkę. Nie musi to być też konkretny rodzaj pojazdu. Wiele firm przyjmuje wszystkie typy aut – zarówno niewielkie osobówki, jak i auta dostawcze czy większe maszyny.

Ceny za oddanie auta nie są oczywiście regulowane w żaden sposób centralnie. Oznacza to, że – jak to na wolnym rynku – odbiorca może Ci zaproponować mniejszą lub większą kwotę za auto. Zanim więc oddasz samochód do najbliższej firmy zajmującej się utylizacją, warto zapoznać się dokładniej z ofertą i wybrać firmę, która zaproponuje najwyższą sumę.

Razem z pieniędzmi otrzymasz także potwierdzenie, że zezłomowałeś samochód. To bardzo ważne, bo tylko z takim dokumentem jesteś w stanie dokonać kolejnych czynności formalnych, a więc przede wszystkim wyrejestrować auto. Dzięki temu przestaniesz płacić składkę OC, a to oznacza dodatkowe oszczędności związane z regularną, obowiązkową opłatą.

Większość firm zajmujących się utylizacją oferuje również darmowy transport pojazdu na miejsce, jednak nie jest to obowiązek przedsiębiorstwa. Dlatego przed potwierdzeniem chęci oddania nie zapomnij zapytać o koszty związane z transportem. Dzięki temu utylizacja będzie dla Ciebie maksymalnie korzystna.